Rozpoczęcie działalności

Katolickie Centrum Edukacji KANA w Dębicy zostało erygowane Dekretem Biskupa Tarnowskiego 1 lipca 2014 roku i działa na wzór oraz we współpracy z Katolickim Centrum Edukacji Młodzieży KANA w Tarnowie, Mielcu i Nowym Sączu.
Uroczystego poświęcenia Centrum, 12 października 2014 roku, dokonał Biskup Tarnowski Andrzej Jeż.

KANA jest instytucją szkoleniową, działającą na rzecz pożytku publicznego, która w profesjonalny sposób podejmuje pracę edukacyjną i wychowawczą z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi.

Celem KANY jest prowadzenie i propagowanie takich form edukacji dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych, które zmierzają do wszechstronnego rozwoju duchowego, intelektualnego oraz fizycznego, umożliwiając zdobycie praktycznych umiejętności przydatnych w życiu zawodowym i rodzinnym.

Czym jest KANA?


Baza dydaktyczna

Katolickie Centrum Edukacji KANA w Dębicy znajduje się w samym centrum Dębicy i powiatu dębickiego.

Wszystkie zajęcia odbywają się w wyremontowanych i wyposażonych pomieszczeniach przy ulicy Chopina 2. Jest to budynek Parafii Matki Bożej Anielskiej w Dębicy. Sale wyposażone zostały w nowoczesne pomoce edukacyjne jak: projektory multimedialne, tablice interaktywne, tablice sucho ścieralne, odtwarzacze DVD/CD.

KANA dysponuje siedmioma salami dydaktycznymi, w tym jedną salą konferencyjną oraz salą komputerową. W pomieszczeniach można korzystać z szybkiego, bezprzewodowego internetu.

Obiekt jest całodobowy monitorowany.
Przy Centrum znajduje się wielostanowiskowy parking.
Do dyspozycji Centrum pozostaje także sala teatralna z widownią w dolnym kościele pw. Ducha Świętego w Dębicy.


Skip to content