Znamy laureatów III edycji konkursu Nagroda Sapere Aude

8 listopada 2017

Sapere AudeKapituła Nagroda Sapere Aude po dokonaniu formalnej i merytorycznej oceny prac zgłoszonych na trzecią edycję konkursu Nagroda Sapere Aude, zdecydowała o nagrodzeniu trzech prac obronionych na studiach I stopnia. Przyznano pierwszą nagrodę oraz dwa równorzędne wyróżnienia. Wręczenie nagród odbędzie się 10 listopada 2017 roku (piątek) o godzinie 18:00 w Domu Kultury i Kinie „Kosmos” w Dębicy.

 

 

 

 

Prace oceniała Kapituła Nagrody Sapere Aude, powołana przez Zarząd Katolickiego Centrum Edukacji Kana w Dębicy, w składzie:

Dr Edyta Adamczyk-Pluta (Instytut Pamięci Narodowej w Rzeszowie) – przewodnicząca Komisji;

Dr Barbara Pelczar-Białek (Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Katolickie Centrum Edukacji Kana w Dębicy) – członek Komisji;

Dr Marzena Baum-Gruszowska (Muzeum Regionalne w Pilźnie) – członek Komisji;

Mgr Zbigniew Drzymała (Miejskie Gimnazjum nr 1 w Dębicy, Stowarzyszenie Wspólnota Ziemi Dębickiej) – członek Komisji.

 

 

Kapituła poddała ocenie jedynie prace obronione na studiach I stopnia (prace inżynierskie i licencjackie). Ze względu na małą liczbę zgłoszeń komisja nie oceniała prac magisterskich, które będą podlegały ocenie w kolejnej edycji konkursu. Łącznie na tegoroczną, trzecią edycję nagrody zgłoszonych zostało osiem prac.

Kapituła zdecydowała o przyznaniu nagrody za pierwsze miejsce oraz dwóch równorzędnych wyróżnień. Po raz drugi nie przyznano głównej nagrody – Sapere Aude.

 

 

1. MIEJSCE
Patrycja Morawczyńska za pracę: Prospektywna analiza sytuacji finansowej organizacji non profit w aspekcie wdrażania ekonomii społecznej na przykładzie Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „RADOŚĆ” w Dębicy.
Praca licencjacka obroniona na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Promotor pracy: dr Zbigniew Jędrzejczyk.

 

 

WYRÓŻNIENIA (równorzędne)
– Kamilla Rachwał za pracę: Park Dydaktyczno-Rekreacyjny OGRODY ŚWIATA w Dębicy – projekt koncepcyjny.
Praca inżynierska na kierunku Architektura Krajobrazu obroniona na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Promotor pracy: dr inż. arch. Magdalena Swaryczewska.

 

 

– Lidia Kuczek za pracę: Ocena realizacji przedsięwzięć inwestycyjnych na przykładzie zakładu przyrodoleczniczego w Latoszynie w gminie Dębica.
Praca licencjacka obroniona na Wyższej Szkole Gospodarki i Zarządzania w Krakowie, Zamiejscowy Wydział Ekonomii w Mielcu. Promotor pracy: dr doc. Paulina Filip.

 

 

Wręczenie nagród odbędzie się podczas VIII Rautu Niepodległości organizowanego przez Stowarzyszenie Wspólnota Ziemi Dębickiej w dniu 10 listopada 2017 roku (piątek) o godzinie 18:00 w Domu Kultury i Kinie „KOSMOS” w Dębicy. Fundatorem nagród w konkursie jest Stefan Bieszczad, radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, prezes Stowarzyszenia Wspólnota Ziemi Dębickiej.

 

 

Wyróżnione prace zostaną opublikowane na stronie internetowej Katolickiego Centrum Edukacji KANA w Dębicy. Będą one także dostępne w Bibliotece Parafialnej działającej przy Parafii pw. Matki Bożej Anielskiej w Dębicy.

 

 

Patronat medialny nad tegoroczną edycją konkursu objęli:
– Tarnowski GOŚĆ Niedzielny;
– RDN Małopolska;
– Tygodnik Obserwator Lokalny;
– Polska Telewizja Regionalna PTVR;
– Debica.tv.

 

 

Organizatorem konkursu jest Katolickie Centrum Edukacji KANA w Dębicy.