„Wilczymi Śladami” – III edycja konkursu o „Żołnierzach Wyklętych – Niezłomnych”

4 stycznia 2017

zw_miniKatolickie Centrum Edukacji KANA w Dębicy, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Środowisko 5 Pułku Strzelców Konnych AK w Dębicy, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie oraz Miejski Zarząd Oświaty w Dębicy zapraszają uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z powiatu dębickiego do wzięcia udziału w III edycji konkursu historycznego O Żołnierzach Wyklętych – Niezłomnych pod nazwą: „Wilczymi Śladami”. Konkurs ma na celu popularyzację święta 1 marca oraz zwrócenie uwagi na wartości i ideały, którymi żyli niezłomni żołnierze „drugiej konspiracji”. 

 

 

 

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2011 roku, należy aktualnie do najważniejszych świąt państwowym w naszym kraju. Aby przybliżyć dzieciom i młodzieży tematykę związaną z polskim podziemiem niepodległościowym po 1945 roku oraz zainteresować uczniów postawami wielu narodowych bohaterów, zachęcamy do wzięcia udziału w trzeciej edycji konkursu „Wilczymi Śladami”.

 

Jednocześnie serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznych uroczystościach patriotyczno-religijnych z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, które odbędą się w Dębicy 5 marca 2017 roku.

 

Konkurs odbędzie się na trzech płaszczyznach edukacyjnych:

szkoły podstawowe – praca literacko-plastyczna (list, kartka, laurka);

szkoły gimnazjalne – komiks historyczny;

szkoły ponadgimnazjalne – konkurs krasomówczy.

 

Organizatorzy i partnerzy: Katolickie Centrum Edukacji KANA w Dębicy; Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Środowisko 5 Pułku Strzelców Konnych AK w Dębicy, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, Miejski Zarząd Oświaty w Dębicy.

Regulamin