Szczególna lekcja historii

Szczególna lekcja historiiW dębickim Zakładzie Karnym 22 czerwca 2018 r.  odbyło się spotkanie żołnierzy Armii Krajowej z funkcjonariuszami Służby Więziennej i osadzonymi. W wydarzeniu wziął udział dyrektor Centrum Maciej Małozięć, który przedstawił zarys dziejów Armii Krajowej.

 

 

 

 

 

 

Okazją do niecodziennej lekcji historii była setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W pierwszej części odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami i pracownikami Służby Więziennej, podczas którego Maciej Małozięć historię Armii Krajowej, ze szczeghólnym uwzględnieniem dziejów lokalnych. Następnie swoimi wspomnieniami z akcji „Burza” podzieliła się kpt. Izabela Podhalańska „Plater”.

W drugim spotkaniu wzięli udział osadzeni wraz z wychowawcami, którzy wysłuchali lekcji historii nt. pokolenia niepodległości i działalności Polskiego Państwa Podziemnego.

W spotkaniu wzięli udział weterani AK: kpt. Izabela Podhalańska, kpt. Edmund Książek oraz por. Stanisław Garstka (działacz podziemia antykomunistycznego i więzień polityczny okresu PRL).

 

 

Szczególna lekcja historii

 

 

Szczególna lekcja historii