Sapere Aude: wygrała praca Patrycji Morawczyńskiej

16 listopada 2017

Sapere Aude 2017 W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, w Domu Kultury i Kinie „Kosmos” w Dębicy, podsumowano trzecią edycję konkursu Nagroda Sapere Aude zorganizowanego przez Katolickie Centrum Edukacji „Kana” w Dębicy.  W tym roku kapituła nagrody oceniała tylko prace obronione na studiach I stopnia (licencjackie lub inżynierskie). Przyznano jedno pierwsze miejsce oraz dwa wyróżnienia. Fundatorem nagród w konkursie jest Stefan Bieszczad, prezes firmy Suret Sp. z o.o., która w tym roku obchodzi jubileusz 25. lecia działalności.

 

 

 

Uroczysty Raut Niepodległościowy, zorganizowany przez Stowarzyszenie „Wspólnota Ziemi Dębickiej”, rozpoczął się od wystąpienia prezesa organizacji Stefana Bieszczada. Następnie podsumowano rywalizację w konkursach dla dzieci i młodzieży pod hasłem: „Niepodległość jest z nas”.

Ostatnim akcentem oficjalnej części uroczystości było wręczenie nagród laureatom tegorocznej edycji konkursu „Nagroda Sapere Aude” na najlepszą pracę dyplomową o ziemi dębickiej.
Werdykt kapituły przedstawiła dr Edyta Adamczyk-Pluta.

 

 

Sapere Aude

 

 

Sapere Aude

 

Na tegoroczny konkurs wpłynęło łącznie osiem prac. Zgodnie z regulaminem, aby konkurs był ważny, musiało wpłynąć minimum cztery prace w poszczególnych kategoriach. W kategorii prac obronionym na studiach drugiego stopnia (prace magisterskie), na konkurs wpłynęły tylko dwie propozycje, które będą podlegały ocenie w kolejnej edycji konkursu.
Kapituła Konkursu w składzie: dr Barbara Pelczar-Białek (przewodnicząca), dr Edyta Adamczyk-Pluta, dr Marzena Baum-Gruszowska, mgr Zbigniew Drzymała zdecydowała o przyznaniu pierwszego miejsca Patrycji Morawczyńskiej oraz dwóch równorzędnych wyróżnień dla: Kamilli Rachwał oraz Lidii Kuczek.

 

1 miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości dwóch tysięcy złotych otrzymała Patrycja Morawczyńska za pracę licencjacką: Prospektywna analiza sytuacji finansowej organizacji non profit w aspekcie wdrażania ekonomii społecznej na przykładzie Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „RADOŚĆ” w Dębicy. Praca napisana pod kierunkiem promotora dr Zbigniewa Jędrzejczyka, obroniona na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

 

Równorzędne wyróżnienia oraz nagrody pieniężne w wysokości po tysiąc złotych otrzymały:

 

Kamilla Rachwał za pracę inżynierską: Park Dydaktyczno-Rekreacyjny OGRODY ŚWIATA w Dębicy – projekt koncepcyjny. Promotorem i opiekunem pracy była dr inż. arch. Magdalena Swaryczewska.

 

Lidia Kuczek za pracę licencjacką: Ocena realizacji przedsięwzięć inwestycyjnych na przykładzie zakładu przyrodoleczniczego w Latoszynie w gminie Dębica. Praca napisana pod kierunkiem dr doc. Pauliny Filip, obroniona na Wyższej Szkole Gospodarki i Zarządzania w Krakowie, Zamiejscowy Wydział Ekonomii w Mielcu.

 

DSC_5209

 

Sapere Aude 2017

 

Nagrody i pamiątkowe dyplomy wręczyli: ks. Jan Krupa, prezes KCE KANA w Dębicy oraz Stefan Bieszczad, prezes Stowarzyszenia Wspólnota Ziemi Dębickiej, który był fundatorem nagród.

Wieczór uświetnił występ kapeli Trebunie Tutki.

 

Już dzisiaj pragniemy zachęcić studentów, którzy przymierzają się do wyboru tematu pracy dyplomowej, aby rozważyli możliwość prowadzenia badań dotyczących regionu z możliwością zgłoszenia jej w kolejnych edycjach konkursu.

 

DSC_5219

 

Sapere Aude