Przygotuj świąteczną paczkę dla Bohatera

Paczka dla kombatantaKatolickie Centrum Edukacji KANA w Dębicy, w trosce o żyjących weteranów Armii Krajowej – żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego,  zaprasza do udziału w świątecznej akcji „Paczka dla Bohatera”, której celem jest przygotowanie upominków dla żyjących kombatantów II wojny światowej. Artykuły spożywcze i środki chemiczne będą przyjmowane w dębickiej KANIE (Dębica, ul. Chopina 2) do 18 grudnia 2017 roku. Koordynatorem akcji zbiórki produktów dla weteranów AK na terenie Diecezji Tarnowskiej jest Zarząd Okręgu Tarnów Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Wielu polskich bohaterów czasu II wojny światowej, żyje bardzo skromnie, często na granicy nędzy. Nasza świąteczna pomoc to wyraz pamięci i solidarności z osobami, którym Polska tak wiele zawdzięcza.

Zbiórkę prowadzimy do 18 grudnia 2017 roku. W dniach od 19 do 22 grudnia wspólnie z członkami Światowego Związku Żołnierzy AK planujemy rozwieść paczki do najbardziej potrzebującym kombatantów.

Wskazówki:

Paczki powinny zawierać produkty z długim terminem przydatności: mąka, cukier, herbata, kawa, kasza, konserwy, ryż, słodycze, makaron, warzywa i owoce w puszkach, olej, sól, soki, itp.

Środki chemiczne: płyny do: kąpieli, prania, mycia naczyń i podłóg; proszki do prania, mydło, szampon, pasta, kremy do pielęgnacji ciała itp.

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w tegoroczną zbiórkę.

Informujemy także o możliwości wykonania kartek świątecznych z życzeniami dla weteranów AK, które będą dołączone do paczek.