Paczki dla Bohaterów Niepodległości – weteranów Polski Podziemnej

18 listopada 2018

Paczka dla bohateraKatolickie Centrum Edukacji KANA w Dębicy przy współpracy z Zarządem Okręgu Tarnów Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, w trosce o żyjących weteranów Armii Krajowej – żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego, a także członków podziemia antykomunistycznego z lat 1944-1956,  zaprasza do udziału w świątecznej akcji „Paczka dla Weterana”, której celem jest przygotowanie upominków dla żyjących weteranów walk o niepodległość Polski, w tym świątecznych stroików, laurek, kartek. Paczki i upominki będą przyjmowane w dębickiej Kanie (Dębica, ul. Chopina 2) do 15 grudnia 2018 roku. Koordynatorem akcji zbiórki produktów dla weteranów AK na terenie Diecezji Tarnowskiej jest Zarząd Okręgu Tarnów Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

 

„Paczka dla Weterana” to przede wszystkim wyraz pamięci i solidarności z osobami, którym Polska tak wiele zawdzięcza. W roku stulecia odzyskania niepodległości powinniśmy otoczyć szczególną troskę narodowych bohaterów. W ramach Bożonarodzeniowej akcji charytatywnej, pragniemy naszą pomoc skierować do działaczy Polski Podziemnej z ziemi dębickiej; członków struktur SZP-ZWZ-AK, „żołnierzy wyklętych” oraz osób represjonowanych przez ustrój komunistyczny, a także do wdów i wdowców kombatantów i osób represjonowanych.

 

Zbiórkę prowadzimy do 15 grudnia 2018 roku. W dniach od 15 do 20 grudnia, Kana wspólnie z wolontariuszami oraz członkami Światowego Związku Żołnierzy AK planujemy rozwieźć paczki do najbardziej potrzebujących kombatantów.

 

Wskazówki:

 

Paczki, oprócz produktów żywnościowych i środków chemicznych, mogą zawierać ciepłą odzież, koce, pantofle, poduszki, pościel, ręczniki. W przypadku żywności prosimy o przekazywanie produktów tylko z długim terminem przydatności, np. konserwy, słodycze, kawa, herbata, owoce w puszkach. Przyjmowana będzie także chemia gospodarstwa domowego i środki higieny osobistej.

 

W sposób szczególny prosimy o przygotowanie świątecznych kartek, stroików, laurek, które przekażemy lub prześlemy pocztą do bohaterów Polski Podziemnej związanych z ziemią dębicką. 

 

W przypadku grup wolontariackich (strzelców, harcerzy, klubów historycznych itp.), pomoc dla samotnych weteranów może być realizowana przez cały rok (np. poprzez pomoc w zakupach dla samotnych weteranów), po wcześniejszym uzgodnieniu ze strukturami Światowego Związku Żołnierzy AK. Deklarację gotowości do takiej pomocy można składać pisemnie, wraz z danymi kontaktowymi opiekuna grupy, w siedzibie Kany.

Paczka dla weterana