Młodzież podążała „Wilczymi Śladami” – wyniki III edycji konkursu Żołnierzach Wyklętych

Z okazji przypadającego 1 marca, Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, Katolickie Centrum Edukacji KANA wspólnie z: Miejskim Zarządem Oświaty, Światowym Związkiem Żołnierzy AK Środowiskiem 5. Pułku Strzelców Konnych AK w Dębicy oraz rzeszowskim Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej, już po raz trzeci zorganizowało konkurs „O żołnierzach Wyklętych/Niezłomnych – Wilczymi Śladami”.

Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu dębickiego, rywalizowali w trzech kategoriach. Najmłodsi mieli do wykonania laurkę adresowaną do konkretnego działacza podziemia antykomunistycznego. Zadaniem gimnazjalistów było opracowanie komiksu historycznego na podstawie autentycznych wydarzeń związanych z żołnierzami wyklętymi. Najstarsi, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, rywalizowali w konkursie krasomówczym. Ich zadaniem było wygłoszenie przemówienia krasomówczego trwającego od 8 do 10 minut. W rundzie finałowej, trójka najlepszych uczniów, przedstawiła mowę na wylosowany przez siebie temat.

Do udziału w konkursie zgłosiło się ogółem 104 uczniów z terenu całego powiatu.

Prace oraz zmagania krasomówcze oceniała komisja konkursowa:
Ireneusz Kozak, Miejski Zarząd Oświaty w Dębicy;
Tomasz Czapla, Światowy Związek Żołnierzy AK Środowisko 5 PSK AK w Dębicy;
Dominika Migoń, Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy;
Zbigniew Drzymała, Miejskie Gimnazjum nr 1 w Dębicy (z wyłączeniem konkursu dla uczniów gimnazjów).

WYNIKI KONKURSU:

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE
1 miejsce Szymon Ziaja, II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy (opiekun Bogumił Skrętkowski);
2 miejsce Magdalena Białas, I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy (opiekun Beata Wojnarowska-Pocica);
3 miejsce Justyna Kubicka, II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy (opiekun Bogumił Skrętkowski).

SZKOŁY GIMNAZJALNE
1 miejsce [ex aequo] Julia Kamaj, Miejskie Gimnazjum nr 4 w Dębicy (opiekun Urszula Iwańska);
1 miejsce [ex aequo] Aleksandra Kozińska, Miejskie Gimnazjum nr 1 w Dębicy (opiekun Agnieszka Jakubowska-Cetnar);
2 miejsce Wiktoria Madeja, Zespół Szkół w Zwierniku (opiekun Jacek Studziński);
3 miejsce Sylwia Wnęk i Magdalena Zbaraza (praca zbiorowa), Zespół Szkół w Zwierniku (opiekun: Edyta Potok, Marzena Świerczek);

Wyróżnienia:
Zuzanna Grecka, Gimnazjum Dwujęzyczne w Dębicy (opiekun Jolanta Pietrzyk);
Nikola Cich, Miejskie Gimnazjum nr 1 w Dębicy (opiekun Stanisława Wrona);
Jan Wanat, Miejskie Gimnazjum nr 1 w Dębicy (opiekun Agnieszka Jakubowska-Cetnar).

 

SZKOŁY PODSTAWOWE
1 miejsce Maksymilian Dziurzyński, Szkoła Podstawowa nr 11 w Dębicy (opiekun Beata Cebula);
2 miejsce [ex aequo] Kinga Wójcik, Szkoła Podstawowa nr 9 w Dębicy (opiekun Katarzyna Wójcik);
2 miejsce [ex aequo] Zofia Zboch, Szkoła Podstawowa nr 11 w Dębicy (opiekun Beata Cebula);Wyróżnienia:
Piotr Piekarz, Zespół Szkół w Podgrodziu (opiekun Marta Wojtuła);
Dominika Czupich, Szkoła Podstawowa nr 11 w Dębicy (opiekun Beata Cebula);
Jakub Koziński, Szkoła Podstawowa nr 11 w Dębicy (opiekun Beata Cebula);

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w tegorocznym konkursie.
Dziękujemy rodzicom i nauczycielom za pomoc merytoryczną w przygotowaniu do konkursu.
Wręczenie nagród i podsumowanie konkursu odbędzie się 10 marca 2017 roku o godzinie 10:00, w Domu Kultury Śnieżka w Dębicy.
Na podsumowanie konkursu zapraszamy wszystkich laureatów konkursu wraz z nauczycielami.